Esperal Wrocław

Alkoholizm to problem, z którym zmaga się niemalże cały świat. Nadużywanie alkoholu może prowadzić do agresji zagrażającej otoczeniu, jednak przede wszystkim jest metodą autodestrukcji. Chorzy nie zdają sobie jednak z tego sprawy, a jeśli już ockną się i zechcą pozbyć nałogu, szukają rozwiązań najprostszych. Udanie się na odwyk to przyznanie się do własnych problemów. Aby tego uniknąć, wiele osób szuka alternatywy farmakologicznej. Właśnie wtedy trafiają na trop esperalu, czyli popularnej „wszywki”.

Co to jest esperal

Esperal to lek oparty na działaniu jednego składniku, jakim jest disulfiram. Jego rolą jest blokowanie wydzielania enzymu odpowiedzialnego za rozkładanie alkoholu w organizmie. Bez jego obecności alkohol nie jest prawidłowo trawiony i odkłada się w postaci aldehydu octowego. Jego nagromadzenie w organizmie nie należy do przyjemnych i to właśnie dlatego stosowanie esperalu uważa się za terapię awersyjną w alkoholizmie. Ma on bowiem wywołać reakcje, które skutecznie odrzucą osobę nadużywającą alkoholu od spożywania trunków procentowych i tym samym przyczynić się do eliminacji problemu. W celu zdobycia większej ilości informacji zachęcam do wizyt w naszej klinice we Wrocławiu.

Objawy po implantacji esperalu

Kuracja ma odstręczać od alkoholu, a więc spożycie go w trakcie posiadania esperalu pod skórą nie może skończyć się dobrze. Nudności i wymioty, bóle i zawroty głowy, duszności, pocenie się, pokrzywka, zaczerwienienie twarzy, skoki ciśnienia, tachykardia (czyli przyspieszone bicie serca) oraz nasilony lęk i poczucie strachu przed śmiercią to tylko niektóre z objawów, z którymi należy się liczyć. W skrajnych przypadkach mogą pojawić się także drgawki, a nawet zawał serca. Warto dodać, iż alkoholik przechodzący na kurację esperalem nie przestaje czuć pociągu do alkoholu. Proces leczenia jest więc dla niego podwójnie ciężki, bo bez alkoholu odczuwa skutki jego odstawienia, a po spożyciu – skutki spożycia spotęgowane przez nietrawienie go.

Esperal Wrocław – Zadzwoń i umów się na wizytę:

Zabieg – wszywki alkoholowe we Wrocławiu

Zabieg wszycia esperalu jest krótki i łatwy do przeprowadzenia. Maksymalnie 30 minut na sali operacyjnej, znieczulenie miejscowe i jeden szew w okolicy pośladka lub łopatek. Wszywka to nic innego jak wkładanie pod skórę sterylnych tabletek esperalu, którego działanie trwa od 8 do 12 miesięcy. Przed zabiegiem należy zachować co najmniej 24 godziny trzeźwości oraz zakupić dostępne na receptę tabletki. Ich ilość jest uzależniona od wagi pacjenta – przyjmuje się, że jedna tabletka przypada na 1kg masy ciała. Wszywka nie powoduje fizycznego dyskomfortu, o ile pacjent nie jest uczulony na żaden ze składników i nie występują przeciwwskazania do jego zastosowania.

Psychika po zabiegu

Pozbycie się nałogu jest sprawą stricte psychologiczną. Potrzeba niesamowitej siły woli i determinacji, by świadomie zdecydować się na wyleczenie z problemu. I to właśnie tu pojawia się największy problem i zarzut wobec esperalu. Jeśli uzależniony nie chce pozbyć się problemu lub nie potrafi poradzić sobie z myślą, że odwyk oznacza przyznanie się do błędu i chęć poprawy, kuracja esperalem będzie dla niego wyłącznie chwilową przerwą. Wiele osób decyduje się na niemalże nieustanne wymienianie wszywki na nową zaraz po tym, gdy termin pierwszej ubiegnie, gdyż działa ona dla nich jak swoisty strażnik pilnujący, by alkoholu nie spożywać. Dla wielu osób jest to również metoda poradzenia sobie z presją otoczenia, które grozi, że pozostanie w alkoholizmie skończy się zerwaniem więzi. Nie możliwym jest wyleczenie alkoholizmu stricte farmakologicznie, jeśli więc esperal nie działa na osobie, którą znasz, prawdopodobnie problem leży po stronie jej chęci do leczenia.

Zapraszamy do zabiegów esperal w naszej klinice we Wrocławiu.

Wszywka alkoholowa czyli esperal

Alkoholizm to problem ogólnoświatowy, w dodatku taki z którego wyleczyć się właściwie nie można. Jest jak nieuleczalny wirus, z którym walczy się przeróżnymi metodami łagodząc jego objawy, by doprowadzić go do stanu uśpienia. Osoba, która ma go we krwi może przestać pić, ale nigdy nie przestanie być alkoholikiem. To podstawowa wiedza o tej chorobie i podstawa do walki z nią przy pomocy różnych terapii alkoholowych. Jednym ze sposobów leczenia alkoholizmu jest właśnie wszywka alkoholowa. Jest to ni mniej, ni więcej jak wszycie esperalu, w czym specjalizuje się ośrodek esperal Wrocław. Aby uniknąć leczenia w ośrodku zamkniętym, wiele osób szuka pomocy i wsparcia farmakologicznego, które pozwala anonimowo i bez konieczności hospitalizacji walczyć z alkoholowym nałogiem. Taką w miarę szybką i skuteczną pomocą jest wszycie esperalu, którego bezpiecznie i szybko dokonać można w esperal Wrocław, czyli w klinice NGM we Wrocławiu.

Czytaj więcej

Wszycie esperalu

Esperal to przede wszystkim jest lek, który ma swoją chemiczną nazwę disulfiram. Jest to nazwa oficjalna, ale zwyczajowo produkt ciągle nazywany jest esperalem. Esperal może mieć formę tabletek, jednak najczęściej ma postać wszywki umieszczanej pod skórą pleców lub pośladków, w szczególnych przypadkach i wskazaniach w innych miejscach ciała. Ma to na celu co najmniej utrudnienie samodzielnego wydobycia go przez chorego. Wszycie esperalu ma za zadanie blokowanie wydzielania enzymu, który jest odpowiedzialny za metabolizmu alkoholu w organizmie. Nie rozkładany prawidłowo alkohol, nie może być właściwie trawiony i gromadzi się w organizmie powodując nieprzyjemne i uciążliwe doznania. Wywołuje reakcje, które powinny skutecznie zniechęcać alkoholika do alkoholu, takie jak: bóle i zawroty głowy, mdłości i wymioty, duszności, skoki ciśnienia, a nawet zawał serca i napady stanów lękowych. Zabieg wszycia esperalu jest szybki, bezbolesny i prosty do wykonania. Zabieg trwa około 30 minut. Wykonuje się go przy znieczuleniu miejscowym. Narkoza nie jest potrzebna.

Esperal we Wrocławiu

Trzeba zawsze pamiętać o tym, że alkoholik przechodzący kurację esperalem, nie przestaje pragnąć alkoholu. Leczenie jest zatem podwójnie ciężkie. Z jednej strony chory odczuwa skutki odstawienia alkoholu – z drugiej zaś – w przypadku złamania rygoru i spożycia nawet w najmniejszej dawce – skutki zostają spotęgowane przez nietrawienie alkoholu. Na tym polega zasadnicze działanie wszywki alkoholowej. Dlatego ważne jest współdziałanie alkoholika z lekarzem. Pacjent musi być świadomy zarówno przebiegu samej choroby alkoholowej, uwarunkowań jej leczenia oraz skutków, które wywołuje sama wszywka. Pacjent, który zdecyduje się dodatkowo na detoks alkoholowy, świadomy faktu, że odtrucie alkoholowe przede wszystkim złagodzi jego cierpienia i pomoże mu w walce z chorobą wzmacniając efekt wywoływany przez wszycie esperalu – z pewnością działać będzie w swoim najlepiej pojętym interesie. Esperal we Wrocławiu, czyli klinika leczenia alkoholizmu Wrocław przywiązuje dużą wagę do aspektów psychicznych związanych z leczeniem tej społecznej choroby. Dlatego zasadą – na równi propagowaną z wszyciem esperalu – jest odtrucie alkoholowe, detoks alkoholowy i wreszcie detoks Wrocław, które stają się coraz powszechniejszym znakiem rozpoznawczym wrocławskiej placówki, która walczy z alkoholizmem. Walka z alkoholizmem i pozbycie się tego nałogu – nawet, gdy nie jest to pełne wyleczenie – to walka w sferze psychologii i wewnątrz umysłu osoby uzależnionej. Pozostanie jedynie na etapie czasowej kuracji za pomocą wszywki alkoholowej czyli wszycie esperalu jest na ogół dla chorego jedynie chwilową przerwą, antraktem w docelowym trwaniu w nałogu. Dlatego tak ważne staje się nie tylko odstraszanie chwilowo przykrymi skutkami, które wywołuje wszycie esperalu, ale pomoc i ciału, i psychice pacjenta na tej trudnej drodze poprzez odtrucie alkoholowe całego organizmu, czyli kompleksowy detoks alkoholowy, wsparcie terapii psychologicznych i praca z pacjentem w środowisku osób uzależnionych. Esperal Wrocław – detoks Wrocław – esperal we Wrocławiu – to synonimy tej samej filozofii leczenia choroby alkoholowej, która jest realizowana w klinice NGM we Wrocławiu. Świadoma kuracja odwykowa oznacza przede wszystkim uznanie własnych błędów i porażek życiowych, ale także wolę i potrzebę poprawy oraz chęć rozpoczęcia życia w trzeźwości. Leczenie czy właściwie doraźna kuracja poprzez wszycie esperalu może pełnić jedynie funkcję strażnika czy straszaka, karcącego doraźnie za spożycie nawet minimalnej ilości alkoholu. Może być tylko sposobem na chwilowe oszukanie bardzo zazwyczaj silnej presji otoczenia i zażegnaniem zerwania więzi przez rodzinę. Warto wiedzieć, że wyleczenie z alkoholizmu jedynie na gruncie farmakologicznym nie jest możliwe. Chcąc zwiększyć szanse na walkę z tą chorobą, należy zwrócić się do specjalistycznej kliniki we Wrocławiu. Esperal Wrocław – klinika NGM – nie jesteśmy jedynie po to, by wszywać esperal. My naprawdę kompleksowo pomagamy w walce z alkoholizmem.

12 votes, average: 5,00 out of 512 votes, average: 5,00 out of 512 votes, average: 5,00 out of 512 votes, average: 5,00 out of 512 votes, average: 5,00 out of 5 (12 votes, average: 5,00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.
Loading...