Esperal Wrocław

Alkoholizm to problem, z którym zmaga się niemalże cały świat. Nadużywanie alkoholu może prowadzić do agresji zagrażającej otoczeniu, jednak przede wszystkim jest metodą autodestrukcji. Chorzy nie zdają sobie jednak z tego sprawy, a jeśli już ockną się i zechcą pozbyć nałogu, szukają rozwiązań najprostszych. Udanie się na odwyk to przyznanie się do własnych problemów. Aby tego uniknąć, wiele osób szuka alternatywy farmakologicznej. Właśnie wtedy trafiają na trop esperalu, czyli popularnej „wszywki”.

Co to jest esperal

Esperal to lek oparty na działaniu jednego składniku, jakim jest disulfiram. Jego rolą jest blokowanie wydzielania enzymu odpowiedzialnego za rozkładanie alkoholu w organizmie. Bez jego obecności alkohol nie jest prawidłowo trawiony i odkłada się w postaci aldehydu octowego. Jego nagromadzenie w organizmie nie należy do przyjemnych i to właśnie dlatego stosowanie esperalu uważa się za terapię awersyjną w alkoholizmie. Ma on bowiem wywołać reakcje, które skutecznie odrzucą osobę nadużywającą alkoholu od spożywania trunków procentowych i tym samym przyczynić się do eliminacji problemu. W celu zdobycia większej ilości informacji zachęcam do wizyt w naszej klinice we Wrocławiu.

Objawy po implantacji esperalu

Kuracja ma odstręczać od alkoholu, a więc spożycie go w trakcie posiadania esperalu pod skórą nie może skończyć się dobrze. Nudności i wymioty, bóle i zawroty głowy, duszności, pocenie się, pokrzywka, zaczerwienienie twarzy, skoki ciśnienia, tachykardia (czyli przyspieszone bicie serca) oraz nasilony lęk i poczucie strachu przed śmiercią to tylko niektóre z objawów, z którymi należy się liczyć. W skrajnych przypadkach mogą pojawić się także drgawki, a nawet zawał serca. Warto dodać, iż alkoholik przechodzący na kurację esperalem nie przestaje czuć pociągu do alkoholu. Proces leczenia jest więc dla niego podwójnie ciężki, bo bez alkoholu odczuwa skutki jego odstawienia, a po spożyciu – skutki spożycia spotęgowane przez nietrawienie go.

Esperal Wrocław – Zadzwoń i umów się na wizytę: 519 775 225

Zabieg – wszywki alkoholowe we Wrocławiu

Zabieg wszycia esperalu jest krótki i łatwy do przeprowadzenia. Maksymalnie 30 minut na sali operacyjnej, znieczulenie miejscowe i jeden szew w okolicy pośladka lub łopatek. Wszywka to nic innego jak wkładanie pod skórę sterylnych tabletek esperalu, którego działanie trwa od 8 do 12 miesięcy. Przed zabiegiem należy zachować co najmniej 24 godziny trzeźwości oraz zakupić dostępne na receptę tabletki. Ich ilość jest uzależniona od wagi pacjenta – przyjmuje się, że jedna tabletka przypada na 1kg masy ciała. Wszywka nie powoduje fizycznego dyskomfortu, o ile pacjent nie jest uczulony na żaden ze składników i nie występują przeciwwskazania do jego zastosowania.

Psychika po zabiegu

Pozbycie się nałogu jest sprawą stricte psychologiczną. Potrzeba niesamowitej siły woli i determinacji, by świadomie zdecydować się na wyleczenie z problemu. I to właśnie tu pojawia się największy problem i zarzut wobec esperalu. Jeśli uzależniony nie chce pozbyć się problemu lub nie potrafi poradzić sobie z myślą, że odwyk oznacza przyznanie się do błędu i chęć poprawy, kuracja esperalem będzie dla niego wyłącznie chwilową przerwą. Wiele osób decyduje się na niemalże nieustanne wymienianie wszywki na nową zaraz po tym, gdy termin pierwszej ubiegnie, gdyż działa ona dla nich jak swoisty strażnik pilnujący, by alkoholu nie spożywać. Dla wielu osób jest to również metoda poradzenia sobie z presją otoczenia, które grozi, że pozostanie w alkoholizmie skończy się zerwaniem więzi. Nie możliwym jest wyleczenie alkoholizmu stricte farmakologicznie, jeśli więc esperal nie działa na osobie, którą znasz, prawdopodobnie problem leży po stronie jej chęci do leczenia.

Zapraszamy do zabiegów esperal w naszej klinice we Wrocławiu.

Zadzwoń: 519 775 225